Razem (brutto): 0,00 zł

Akordeony

Potrzebujesz pomocy?
Robert Pawelczak

Filtruj według

Kategorie
Producenci
więcej... mniej
Cena

Akordeony

Akordeon to jeden z głównych instrumentów muzyków ludowych czy choćby Romskich twórców. Wbrew takim skojarzeniom, coraz częściej pojawia się także na koncertach metalowych, czego dowodem są fińskie grupy muzyczne. Uzyskanie znanych, swojskich brzmień wymaga jednak stworzenia skomplikowanego techniczne mechanizmu z miechem oraz dwoma klawiaturami. Specjalistami w tej dziedzinie są Hohner Bravo czy Welteister, którzy od lat dostarczają profesjonalnych rozwiązań dla akustycznych oraz cyfrowych akordeonistów. 

Klawiszowe klasyczne i guzikowe klasyczne

Do tej grupy zaliczają się głównie akordeony chromatyczne, które różnią się sposobem ułożenia klawiatury. Guzikowe modele wydają się wygodniejsze i łatwiejsze dla początkujących, bowiem nie wymagają tak precyzyjnej jednoczesnej gry na dwóch klawiaturach oraz przesuwania palców. Instrumenty od różnych producentów mogą także charakteryzować się innym repertuarem basów oraz skali. U nas znajdziesz akordeony z 37 czy 41 klawiszami na prawą rękę oraz bardziej rozbudowane z 96 lub 120 klawiszami przeznaczonymi do gry lewą ręką. Dobrego brzmienia dodają im włoskie stroiki i komory kasetowe uszlachetniające głosy chóru.

Cyfrowe rozwiązania dla muzyków

Wciąż nie są idealne i nie mogą całkowicie zastąpić akustycznych akordeonów, jednak dzięki cyfrowemu systemowi pozwalają na bieżąco modulować barwę dźwięku, czy wzbogacać grę o partie smyczkowe. Jak swoi kuzyni, także posiadają miechy i klawiatury, a dźwięk na nich powstaje w podobny sposób. Ciekawą opcję w cyfrowym modelu jest jednak protokół MIDI, który umożliwia zapisywanie kompozycji oraz tworzenie nowych melodii.

Twój asystent sprzedaży
Klawisze
Robert Pawelczak

+48 61 222 49 19

klawisze@musiccenter.com.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
sobota: 10:00 - 14:00