Razem (brutto): 0,00 zł

Hokema Renaissance - sansula 9 tonowa

Najważniejsze cechy:
Sansula o 9 tonach wykonana w Niemczech z drewna wiśniowego.
  Karta produktu
  opis produktu

  Sansula Hokema Renaissance
  Kalimba, inaczej zwana także zanza, mbira, canca czy insimbi, to instrument muzyczny należący do grupy idiofonów szarpanych. Instrument przede wszystkim afrykański, ale spotykany również w innych częściach świata.
  Kalimba jest wykorzystywana muzycznie na wiele sposobów, od muzyków jazzowych przez zespoły muzyki światowej do piosenkarzy i autorów piosenek, jest doceniana w różnych gatunkach. Kalimby grają na całym świecie, a triumf popularnego instrumentu jeszcze się nie skończył. Dlatego w 2001 roku Hokema wprowadziła na rynek atrakcyjny, dalszy rozwój afrykańskiej kalimby dzięki Sansula, która jest dostępna w czterech różnych wersjach. To, co ich łączy, to wyjątkowo obszerny dźwięk. Ta cecha sprawiła, że ​​seria modeli Hokema w bardzo krótkim czasie stała się bestsellerem.
  Sansula - opatentowana innowacja firmy Hokema - to nowatorskie rozwinięcie kalimby (znanej również jako Sansa lub Mbira) wywodzącej się z południowej Afryki. Kalimba to metalowy instrument, na którym gra się kciukami. Występuje w Afryce w niezliczonych kształtach i odmianach. Dzięki temu wibracje stroików są wzmacniane na różne sposoby, np. nad rezonatorem, pustym naczyniem, takim jak tykwa lub po prostu kawałkiem litego drewna. Wibracje Sansuli są najpierw „przechowywane” w drewnianym bloku, a stamtąd przekazywane do rezonansowej membrany. Wytwarzany dźwięk jest znacznie dłuższy niż w przypadku innych środków wzmacniających. Dzięki strojowi (oktawy sąsiadują ze sobą) można łatwo wydobyć  wspaniały, miękki dźwięk pełen alikwotów.
  Hokema Kalimbas to niemiecka rodzinna firma produkująca przede wszystkim wysokiej klasy kalimby oraz inne etniczne instrumenty perkusyjne.
  Specyfikacja:
  Materiał wykonania:
  Podstawa: lita amerykańska wiśnia (polerowana olejem rośłinnym)
  Stroiki: stal
  Membrana: tworzywo sztuczne: naciąg firmy REMO
  Liczba stroików (tonów): 9
  Strojenie fabryczne: a-moll (A, C, C, A, A, F, E, E, H (B))*
  Strój: A=440 Hz**
  Kraj produkcji: Niemcy
  Wymiary: 198 x 155 x 67 mm
  Waga: 320 g

  *Na specjalne zamówienie możliwość zmiany skali 
  **Na specjalne zamówienie możliość zmiany stroju (A=432 Hz)
  Music Center Poznań

  czytaj więcej

  OPRACOWANIE JEST WŁASNOŚCIĄ SKLEPU MUSIC CENTER - NIE WYRAŻAMY ZGODY NA KOPIOWANIE OPISU ANI SZABLONU (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83 i Dz.U. 94 Nr 43 poz. 170)

  Próbki dźwiękowe
  Może zainteresują Cię podobne produkty
  dlaczego music center
  jesteśmy z wami od 1992 roku
  200 marek i tysiące produktów
  14 dni na zwrot
  profesjonalna załoga
  Opinii (0)
  Na razie nie dodano żadnej recenzji.