Razem (brutto): 0,00 zł

Line 6 Catalyst CX 200 - cyfrowe combo gitarowe

Najważniejsze cechy:

Line 6 Catalyst CX 200 to nowa instancja popularnego wzmacniacza gitarowego. Na odświeżonym wizualnie pokładzie znajdziemy m.in. nowy software rozszerzający dwukrotnie ilość dostępnych symulacji wzmacniaczy. Idealna propozycja dla muzyka szukającego uniwersalności i kompaktowości. 

Oferta produktów Line 6 w Music Center

  • Nowość
Karta produktu
Cechy produktu
Technologia Tranzystorowa/cyfrowa
Moc RMS 200 W
Głośnik 2 x 12" Custom Design
Kanały 1 z możliwością edycji presetów (6 banków po dwa presety)
Kontrolery Pokrętło poziomu głośności
Przełącznik kontroli mocy (Mute, 0,5 W, 30 W, 60 W)
Kontrola wzmacniacza:
Wybór wariacji
Wybór typu wzmacniacza (Clean, Boutique, Chime, Crunch, Dynamic, Hi Gain)
Gain, Volume
Kontrola EQ:
Bass, Middle, Treble. Presence
Kontrola efektów:
Przyciski: Booster, Mod, FX, Reverb, Tap
Potencjometr Booster, potencjometr Effect 1, potencjometr Effect 2,
Ustawienia brzmienia:
CHA, CHB, Manual
Procesor efektów Booster/Noise gate, Effect 1, Effect 2,
Po 6 rodzajów: delay, reverb, pitch, modulation
Złącza Wejście: jack
Wejście AUX: mini jack stereo
Wyjście słuchawkowe/Recording Out: jack stereo
Kontroler nożny/pedał ekspresji: jack
Wejście MIDI
Wyjście USB-B
Pętla efektów in/out: jack/jack
Wyjście DI: XLR
Dodatkowe dane Różnice między modelem CATALYST CX 200 a CATALYST 200:
- nowy design grilla frontowego
- poprawiony montaż górnego panelu
- nowy firmware dodający 6 modeli wzmacniaczy wyjętych z flagowego modelu HELIX
- możliwość korzystania z dwóch dowolnych rodzajów efektów w tym samym momencie
Wymiary 478 x 694 x 260 mm
Waga 18,9 kg
opis produktu

Line 6 Catalyst CX 200 - tranzystorowe combo gitarowe
Line 6 jest znanym na całym świecie producentem wysokiej jakości cyfrowych efektów, wzmacniaczy i modelerów do gitar i basów. Nazwa marki wywodzi się od tajnej, nieistniejącej "6 linii" telefonicznej w firmie Fast-Forward Designs w latach 80-tych. Założyciele Line 6 Marcus Ryle i Michel Doidic posługiwali się kodem "line 6" przy rozmowach telefonicznych, aby utrzymać swoje projekty w tajemnicy. Firma Line 6 posiada ponad 25 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji najwyżej klasy urządzeń opartych o DSP. Pierwszym kompaktowym urządzeniem tego typu był w 1998 roku legendarny POD. Ewoluował on we flagowy model Helix, z którego na scenach i w studiach nagraniowych korzystają najwięksi w branży. 

Pierwsza wersja modelu Line 6 Catalyst 200 powstała na fali popularności wzmacniaczy combo wyposażonych w efekty, modeling. Gdy na rynku w 2022 roku niepodzielnie panuje Boss Katana, Line 6 wychodzi ze swoją propozycją wzmacniacza. Cechami charakterystycznymi są większa moc i brzmienia z multiefektu Helix. Catalyst 200 szturmem podbija rynek i staje na piedestale obok Katany. Możliwości kreacji brzmienia są olbrzymie, a same efekty oraz wzmacniacze najwyżej jakości. 

Line 6 Catalyst CX 200 już od pierwszego spojrzenia zachwyca wyglądem. W stosunku do wersji pierwszej znajdziemy tu zmodyfikowany grill oraz poprawiony montaż rantu ochronnego panelu sterowania. Producent umożliwia także korzystanie do dwóch efektów różnego typu na raz. Funkcja ta była niedostępna w poprzedniej instancji firmware'u.

Nowy model o oznaczeniu CX 200 oferuje znacznie więcej niż tylko refit wizualny. Na pokładzie znajdziemy dwukrotnie więcej wzmacniaczy w stosunku to pierwszej wersji. Od teraz do dyspozycji posiadamy 12 modeli wzmacniaczy, wśród nich między innymi:
• Archetype Clean Mod - oparty o PRS® Archon®. Wyraźne i czyste tony.
• Grammatico GSG - oparty o butikowy wzmacniacz Grammatico® GSG100. 
• Line 6 Elmsley - oryginalny wzmacniacz Line 6 o gładkich dołach i błyszczącej górze.
• 2204 Mod – oparty o zmodyfikowany wzmacniacz Marshall® JCM800. Klasyczne, brytyjskie, średniogainowe brzmienie z dodatkowym pazurem.
• Line 6 Ventoux – oryginalny wzmacniacz Line 6. Miks brzmienia amerykańskiego i brytyjskiego o podkreślonych środkach.
• Line 6 Oblivion - oryginalny wzmacniacz Line 6 o rozszerzonym dole i współczesnym, hi-gainowym brzmieniu.

Line 6 Catalyst CX 200 oferuje także 24 klasyczne efekty, wśród nich różne rodzaje delayów, reverbów, modulatorów itp. Na każdy z dwóch kanałów możemy użyć do dwóch efektów symultanicznie. Funkcja TAP Tempo umożliwia ustawienie tempa pracy efektów, a tuner pozwoli być zawsze gotowym do gry. Do dyspozycji posiadamy też złącze USB, dzięki, któremu gitarzyści mogą łatwo połączyć wzmacniacz z aplikacją Catalyst Edit oraz korzystać z 4-kanałowego interfejsu audio. Ułatwia to proces nagrywania i edycji dźwięku. Pokładowa pętla efektów pozwala na rozszerzenie brzmienia, a obsługa MIDI umożliwia zdalne sterowanie wzmacniaczem. Podobnie jak XLR D.I, jest to szczególnie przydatna funkcja podczas występów na żywo.

Jedną z najważniejszych funkcjonalności wzmacniacza CX 60 jest darmowa aplikacja do sterowania. Line 6 Catalyst Control dostępna jest zarówno na komputery MAC i PC, a także na systemy iOS oraz Android. Aplikacja umożliwia sterowanie praktycznie każdym parametrem efektu czy wzmacniacza. Dzięki temu precyzyjnie dostosujemy wybrany parametr i osiągniemy pożądane przez nas brzmienie. 

Istotnym aspektem pracy w środowisku Line 6 jest obszerna baza brzmień udostępnianych i aktualizowanych przez producenta oraz użytkowników. Na stronie internetowej Line 6, w zakładce CUSTOMTONE  i wybraniu urządzenia otworzy się przed nami świat nieskończonych możliwości. Baza danych Customtone została stworzona specjalnie dla użytkowników wszelkich urządzeń Line 6 dla wzajemnej inspiracji i pomocy. Możemy pobierać i aplikować presety do swojego urządzenia, zarówno jak eksportować i udostępniać swoje. Wszystko w zasięgu jednej aplikacji. 

Różnice między modelem CATALYST CX 200 a CATALYST 200:
- nowy design grilla frontowego
- poprawiony montaż górnego panelu
- nowy firmware dodający 6 modeli wzmacniaczy wyjętych z flagowego modelu HELIX
- możliwość korzystania z dwóch dowolnych rodzajów efektów w tym samym momencie
Music Center Poznań

czytaj więcej

OPRACOWANIE JEST WŁASNOŚCIĄ SKLEPU MUSIC CENTER - NIE WYRAŻAMY ZGODY NA KOPIOWANIE OPISU ANI SZABLONU (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83 i Dz.U. 94 Nr 43 poz. 170)

Produkty powiązane
Może zainteresują Cię podobne produkty
dlaczego music center
jesteśmy z wami od 1992 roku
200 marek i tysiące produktów
14 dni na zwrot
profesjonalna załoga
Opinii (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Twój asystent sprzedaży
Gitary
Jędrzej Kaniewski
Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00
sobota: 10:00 - 14:00