Razem (brutto): 0,00 zł

Nektar Impact LX-25+ - klawiatura sterująca 25 klawiszy

Najważniejsze cechy:
Nowa odsłona klawiatury Impact LX25 w wersji Plus. Jest to niedrogi kontroler USB MIDI, którego możliwości wykraczają poza normę w swojej klasie.
Karta produktu
Cechy produktu
Klawiatura 25 półważonych klawiszy dynamicznych typu Piano
Kontrolery 8 dynamicznych padów
1 suwak 30 mm
9 przycisków programowalnych
6 dedykowanych przycisków transportu
5 predefiniowanych ustawień
Pokrętła zmiany wysokości dźwięku i modulacji
Przyciski zmiany oktawy
Przyciski transpozycji
Przycisk Page (tylko dla Nektar DAW Integration)
Nektar DAW Integration dla najbardziej popularnych programów DAW
Funkcje 4 profile dynamiki klawiatury plus 3 profile pozbawione dynamiki
Funkcja Note Learn
Możliwość przyporządkowania klawiszy i komunikatów MIDI CC do padów
Do padów można przypisać nuty lub dane MIDI
Odczyt i zapis do dowolnej z 4 map padów
Dodatkowe dane Pady:
Każdy pad podświetlony w 4 wersjach kolorystycznych: zielony, żółty, pomarańczowy i czerwony
Funkcje Załaduj lub Zapisz w każdym z 4 map
Diody dla funkcji Clips oraz Scenes
Obsługuje standardowe DAW, w tym: Reason, Logic, Cubase, Nuendo, GarageBand, Sonar, Bitwig, Reaper (wymaga instalacji)
Wyposażenie: kabel USB, program DAW BITWIG
Wymagania systemowe:
Zgodność z klasą USB, sterownik nie jest potrzebny do:
Apple iOS, Apple OS X, Windows XP lub nowszej wersji, Linux (wymagany sterownik MIDI)
NEKTAR DAW INTEGRATION:
Mac OS X 10.7 lub nowszy, Windows Vista, 7 i 8 lub nowszy
Złącza USB
Sustain: jack
Gniazdo do połączenia z iPadem za pośrednictwem Apple Camera Connection Kit (brak w zestawie)
Wymiary 490 x 265 x 75 mm
Waga 1,8 kg
opis produktu

Impact LX25+ jest kompaktowy, a przy tym naszpikowany mnogością funkcji, która pozwala na inteligentną kontrolę wydajności pracy, niedostępną nawet na wielu innych produktach z półki premium. Czy kiedykolwiek szukałeś kontrolera, który automatycznie połączy się z Twoim programem DAW? Impact LX25+ robi to doskonale!
Nektar DAW Integration, który został specjalnie zaprojektowany dla takich programów jak Bitwig, Cubase, Digital Performer, FL Studio, GarageBand, Logic, Nuendo, Reaper, Reason, Sonar oraz Studio One sprawia, że Impact LX+ wychodzi daleko poza funkcjonalność oferowaną przez zwykłe kontrolery MIDI USB. Dzięki Impact LX+ cała ciężka praca wykonywana jest za Ciebie, a Ty możesz się skupić na twórczości artystycznej.
Kontroler klawiszowy Impact LX+
Dynamiczny kontroler klawiszowy w wersji 25 oferuje doskonałą czułość klawiszy. Pełnowymiarowe klawisze w stylu tych fortepianowych posiadają odpowiednią ochronę przed brudem oraz kurzem, a jednocześnie nadają Impact LX+ doskonały design. Dzięki czterem krzywym prędkości stopniowo zwiększającym dynamikę, użytkownik ma swobodę wyboru odpowiedniego dla siebie stylu gry. Jeśli nie potrzebujesz kontrolować prędkości dźwięku, 3 stałe poziomy prędkości zaspokoją większość zastosowań muzycznych. Dostępne są również przyciski Octave (Oktawa) oraz Transpose (Transponowanie), a także pokrętła pitch bend i modulation, dzięki czemu można szybko przesunąć zakres dźwięków klawiatury w górę lub w dół w zależności od potrzeb.
Przyciski Octave oraz Transpone
Przyciski Octave oraz Transpose mają dużo więcej do zaoferowania, niż mogłoby się wydawać. Cztery funkcje wybierane są na bieżąco, dzięki czemu użytkownik może dokonać istotnych zmian w dowolnym czasie, nawet podczas grania. Kombinacja klawiszy pozwala na szybkie przypisanie odpowiednich zadań. Dostępne opcje to wysyłanie komunikatów programowych MIDI, zmianę kanału Global MIDI lub wybór dowolnego z 5 presetów użytkownika dostępnych w Impact LX+ przy pomocy jednego przycisku Octave lub Transpose.
Centrum kontroli
30mm fader oraz 8 pokręteł to mózg panelu sterowania LX25+. Każdy z powyższych jest w pełni programowalny, dzięki czemu istnieje możliwość wysyłania wiadomości MIDI CC podczas połączenia ze sprzętem lub oprogramowaniem dla produktów MIDI. Centrum kontroli połączone z Nektar DAW Integration sprawia, że każdy przycisk lub suwak nabiera własnego życia, zapewniając elastyczną, wstępnie zmapowaną kontrolę nad DAW. Ustawienia sterowania mogą być przechowywane w każdym z 5 presetów, a następnie wczytane w dowolnym momencie. Natomiast, jeśli włączysz funkcję Null, wszelkie wartości parametrów zostaną zapisane po zmianie ustawień, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnych przeskoków.
Klawisze padowe
Niezmiernie czułe klawisze padowe Impact LX+ pozwalają na produkcję ciekawych groove’ów i bitów. Dzięki odpowiedniej kalibracji padów, prędkość reakcji jest odpowiednia nawet przy delikatnym muśnięciu klawiszy. Do każdego pada można przypisać dowolną nutę MIDI lub wiadomość MIDI CC i stosować jako kontroler MIDI. Jednakże, najlepsza funkcja to „Pad Learn”, która pozwala po prostu wybrać odpowiedni pad, zagrać nutę lub dźwięk na klawiaturze, a przyporządkowanie nastąpi automatycznie. Zadanie, które jest niezbędne, aby jak najlepiej wykorzystać pady jest teraz bardzo proste – brak jakichkolwiek skomplikowanych ustawień. Zadania przypisane do padów przechowywane są ponadczasowo, dzięki czemu pady nie tracą ustawień po wyłączeniu systemu na noc. Ponadto, 4 lokalizacje mapowe dla padów przechowają ustawienia celem późniejszego ich przywołania.Cztery kolory diod nie tylko dobrze wyglądają, ale wskazują również, która mapa jest aktualnie załadowana i jaki typ komunikatu MIDI przypisany jest do każdego pada. Dzięki Nektar DAW Integration, pady są automatycznie zmapowane dla takich programów jak Reason i Bitwig. Dwa przyciski Clip oraz Scene używane są w Bitwig celem uruchomienia…. klipów i scen. W Reason, sprytna kontrola punktów lokalizacyjnych daje podobne doświadczenia, jak wywoływanie scen w dowolnym utworze odtwarzanym w Reason.Nektar Daw IntegrationIntegracja oprogramowania jest na bardzo wysokim poziomie. Impact LX25+ obsługuje większość popularnych programów typu DAW. Standardowy dla większości producentów tryb pracy umożliwia dostęp do wielu funkcji, które są najczęściej potrzebne podczas nagrywania i miksowania z Impact LX+. Najlepsze jest to, że Impact LX+ robi wszystko za Ciebie: Wystarczy go zainstalować i zacząć tworzyć muzykę! LX+ DAW Integration aktualnie obsługuje Cubase, Digital Performer, FL Studio, Garageband, Logic, Nuendo, Reaper, Reason, Sonar oraz Studio One. Przyciski i elementy sterujące są odpowiednio oznakowane, dzięki czemu nie trzeba pamiętać, w jaki sposób zostały one przypisane. Właśnie dlatego Impact LX+ jest bardzo prosty w użyciu, ale z wystarczającą ilością dodatkowych funkcji, która stanowi wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych użytkowników.Przyciski tranport oraz navigation
Sześć dedykowanych przycisków
Transport jest zawsze w zasięgu ręki i odpowiednio zmapowane celem kontrolowania cyklu, przewijania do tyłu, przewijania do przodu, zatrzymania, odtwarzania i nagrywania. Naciskając klawisz Shift, użytkownik uzyska dostęp do funkcji alternatywnych, takich jak Goto L, Set L, Set R, Undo, Click oraz Mode. Dedykowane klawisze Track up/down oraz Patch up/down znajdują się pod wyświetlaczem.Preset intrumentówPrzycisk Instrument przypisuje wszystkie kontrolki do parametrów instrumentu po wybraniu ścieżki z instrumentem w DAW. Mapowanie w Nektar przypisuje je automatycznie, więc użytkownik może natychmiast rozpocząć miksowanie. Co więcej, wiele urządzeń i wtyczek jest wstępnie zmapowanych, aby dopasować się do niebieskich etykiet kontrolnych na Impact LX+.
Przycisk PAGE
Dzięki Nektar DAW Integration, przycisk Page pozwala na przełączanie pomiędzy ustawieniami domyślnymi a ustawieniami użytkownika, a diody wyraźnie wskazują, która strona jest aktualnie aktywna. Każda strona zmienia zadania 8 potencjometrów, pozostawiając stronę użytkownika na przypisanie własnych zadań. Wiele wstępnie zmapowanych wtyczek wykorzystuje obie strony*. Dzięki temu użytkownik ma natychmiastowy dostęp do obu oscylatorów – 1 oraz 2 – a także ich parametrów, przełączając pomiędzy oscylatorami za pomocą przycisku Page.Ponadto, typowy układ sterujący umieszcza funkcje ADSR envelope dla wzmacniacza i filtra na suwakach celem uzyskania natychmiastowego dostępu niezależnie od tego, czy wybrana została strona domyślna, czy też strona użytkownika.
Tryb „Grab” oraz mapy w Nektar
Tryb „Grab” w Nektar pozwala tymczasowo przypisać parametry do kontrolek podczas pracy nad projektem. To bardzo proste – wystarczy przytrzymać Shift podczas przesuwania parametrów na instrumencie, który chcesz kontrolować, a następnie przenieść je do Impact LX+ naciskając klawisze, do których je przypisać. Niektóre programy DAW zapisują nawet zapisane parametry „przeniesione” do Nektar Map*, co oznacza, że użytkownik może całkowicie dostosować zadania do wykorzystania w przyszłości.*zależy od typu DAW. W sekcji poniżej opisana została współpraca Impact LX+ z różnymi programami typu DAW.
Presety użytkownika i programowanie MIDI
Jeśli planujesz wykorzystywać głównie funkcję MIDI Learn w swoim programie DAW, w Impact LX + jest to bardzo proste.Do dyspozycji masz 2 presety na przyciskach Mixer i Instrument, które się nie pokrywają, dzięki czemu możesz szybko przełączać się między niezależnymi i unikalnymi ustawieniami. Ustawienia te są również wykorzystywane w przypadku zintegrowanego wsparcia dla programu DAW przy pomocy Impact LX+.Ponadto, zaprogramowanych zostało 5 ustawień użytkownika, które są kompatybilne i łatwe w zapamiętaniu oraz mogą oczywiście być zastąpione własnymi ustawieniami. Na przykład, Impact LX+ może zostać skonfigurowany do użytku z ProTools czy Ableton Live, z których oba mają ograniczone możliwości integracji. Dzięki wykorzystaniu możliwości MIDI w Impact LX+, wachlarz konfiguracji jest bardzo szeroki. Dzięki funkcji „Null” dostępnej w Impact LX+, wartości parametrów są zapisywane podczas przełączania pomiędzy ustawieniami parametrów, dzięki czemu unikniesz ich niepotrzebnych skoków.
Impact LX+ to urządzenie zasilane przez USB, które współpracuje ze wszystkimi urządzeniami USB posiadającymi odpowiedni sterownik MIDI. Dotyczy to wszystkich wersji systemu Windows XP lub nowszych, Apple OS X 10.5 i nowszych oraz Linux (jeśli zainstalowany jest pakiet sterowników MIDI USB).Jeśli jesteś często w ruchu, możesz łatwo podłączyć Impact LX+ do Apple iPad. Impact LX+ zasilany jest przez iPada, dzięki czemu można pracować z dala tak długo, jak Twój iPad pozostaje naładowany.
Zestaw z ośmiościeżkowym BITWIG
Bitwig 8-Track dołączony jest do każdego urządzenia Impact LX+, dzięki czemu użytkownik może rozpocząć produkcję, miksowanie i projektowanie niczym profesjonalista już od pierwszego dnia. Bitwig 8-Track to dostęp do ponad 50 instrumentów programowych i efektów do użytku na 8 ścieżkach audio, który pozwala wykorzystywać również wtyczki VST firm trzecich. Zestaw „Bitwig Essentials Package” to wszechstronny i odpowiednio dobrany pakiet pętli, klipów i próbek, dzięki czemu początek pracy jest dużo łatwiejszy. Zsumuj to wszystko razem a otrzymasz potężny kombajn dla swoich pomysłów muzycznych, a wszystko w otoczce znanego już Bitwig Studio.Nektar DAW Integration wspiera Bitwig 8-track, więc korzystanie z Nektar Impact LX+ oraz Bitwig 8-Track razem to fantastyczna kombinacja. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z muzyką, przekonasz się, że to doskonały sposób, aby postawić swoje pierwsze kroki w świecie tworzenia muzyki cyfrowej. A jeśli jesteś już zaznajomiony z wykorzystaniem muzycznego oprogramowania komputerowego, będziesz zaskoczony tym, co ta kombinacja ma do zaoferowania!
*iPad jest zastrzeżonym w USA i innych krajach znakiem towarowym Apple Inc. 

czytaj więcej

OPRACOWANIE JEST WŁASNOŚCIĄ SKLEPU MUSIC CENTER - NIE WYRAŻAMY ZGODY NA KOPIOWANIE OPISU ANI SZABLONU (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83 i Dz.U. 94 Nr 43 poz. 170)

Może zainteresują Cię podobne produkty
dlaczego music center
jesteśmy z wami od 1992 roku
200 marek i tysiące produktów
14 dni na zwrot
profesjonalna załoga
Opinii (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.